❤️ Zachwyć Gości swoim Pierwszym Tańcem PROSTA nauka KROK PO KROKU 💃
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Walc z Filmu " Trędowata" w reżyserii Jerzego Hoffmana, Polska piosenka na Pierwszy Taniec

2021-09-09
Walc z Filmu " Trędowata" w reżyserii Jerzego Hoffmana, Polska piosenka na Pierwszy Taniec

Oczywiście jak zwykle na uwagę zasługuje wyjątkowe miejsce, w którym mieliśmy przyjemność i zaszczyt zatańczyć. Przepiękna sala, którą widzicie na zdjęciach oraz na naszym nagraniu to Sala Balowa, znajdująca się w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich. Gorąco zachęcamy Was, by kiedyś wybrać się tam na wycieczkę i skorzystać z możliwości zwiedzania i spaceru po przepięknych ogrodach w samym centrum miasta. Obiekty Muzeum Łazienki Królewskie otwarte są od wtorku do niedzieli , a ogrody Łazienek Królewskich otwarte są codziennie w godz. 5.00-21.00. Z ciekawostek w piątki zwiedzanie jest bezpłatne.

Łazienki Królewskie to także idealne miejsce dla wszystkich, którzy szukają szczególnego miejsca na uroczystość zaślubin. Kompleks posiada zachwycające przestrzenie, w których zapewnione jest godne miejsce do przeprowadzenia ceremonii ślubnej, spełniając przy tym wszelkie wymagania urzędników.

 

Lokalizacje, w których jest możliwość zorganizowania ślubu:

  • Sala Balowa znajdująca się w Pałacu na Wyspie
  • Stara Oranżeria, w której znajduje się spektakularny Teatr Królewski oraz Królewska Galeria Rzeźby
  • Pałac Myślewicki
  • Ogród przed Nową Oranżerią

 Ceremonia zorganizowana w takim miejscu jest z pewnością świetną alternatywą dla ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego, szczególnie że uroczystości ślubne mogą być tam organizowane niezależnie od pory roku. Myślę, że każdy kto odwiedził i widział na własne oczy wnętrza Łazienek Królewskich nie ma wątpliwości, że organizacja tego Ważnego dnia w tak oryginalnej przestrzeni z pewnością na długo pozostanie w pamięci gości oraz Pary Młodej.

 

Choreografia, którą przygotowaliśmy dla Was w tym tygodniu, to bardzo klasyczny walc znany z filmu "Trędowata" w reżyserii Jerzego Hoffmana. Muzykę do tego utworu stworzył Wojciech Kilar. W układzie pojawia się krok podstawowy walca, proste przejścia podkreślające charakter utworu oraz wychylenia. Nie zdecydowaliśmy się na dodanie unoszenia do tego układu, ponieważ bardzo zależało nam na utrzymaniu eleganckiego i podniosłego klimatu. Tempo tańca jest dość dynamiczne i tak jak możecie zauważyć na filmie staramy się wypełniać przestrzeń tzw. „dużym kołem” walca. Jeśli jednak na Waszej sali weselnej nie ma aż tyle miejsca to z powodzeniem w miejscu naszego „dużego koła” możecie zastosować „ małe koło”. Spokojnie, wszystko tłumaczymy w naszym instruktażu :)

Oryginalnie utwór trwa prawie 5 minut, natomiast zdecydowaliśmy się na skrócenie piosenki do 3 minut, żebyście ze względu na tempo, o którym wcześniej wspomniałam nie mieli poczucia zmęczenia na samym początku.

 Zachęcamy Was do uczenia się w małych fragmentach, a następnie do wielokrotnego powtarzania ich. Koniecznie tańczcie poszczególne elementy z muzyką, a dopiero później ćwiczcie większe partii materiału, aż w końcu zatańczycie całą choreografię od początku do końca z muzyką. Z pewnością nauka tańca wymaga praktyki, więc nie zniechęcajcie się i po prostu powtarzajcie pokazane przez nas ruchy.

 

Jeżeli chodzi o film, do którego stworzoną tę piękną melodię, to był on ekranizacją powieści Heleny Mniszkówny pt „ Trędowata” wydanej w 1907 r. Powyższa historia, czyli miłość nauczycielki z arystokratą, była wielokrotnie przenoszona na duży ekran na przestrzeni lat. Niektórzy porównują tę historię ze słynnym „Kopciuszkiem” , co zapewne miało też duży wpływ na odbiór publiczności, bo zarówno książka, której druk był wielokrotnie wznawiany jak i filmy, na które bardzo szybko wyprzedawały się bilety, okazały się ogromnym sukcesem i skradły serca czytelników oraz widzów. Walc z filmu „Trędowata” to jeden z najpopularniejszych i znanych na całym świecie walców napisanych przez polskich kompozytorów.

Jeżeli chcielibyście wiedzieć więcej na temat organizacji ślubu w Łazienkach Królewskich to zachęcamy Was do kontaktu z Panią Mileną Żakowską (+48) 518 715 877 milena.zakowska@lazienki-krolewskie.pl

Strona oficjalna Łazienek Królewskich: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl

Polecane

Trędowata - Grande Valse - Wojciech Kilar -  Kurs Tańca

Trędowata - Grande Valse - Wojciech Kilar - Kurs Tańca

Cena regularna: 150,00 PLN brutto119,00 PLN brutto
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 389 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-24
Miło jest uczyć się od pary , która wkłada całe serce w to co robi ! Każda wasza rada jest cenna i trafiona ! Nie możemy się doczekać naszego Pięknego Dnia 01.06.2024 :) Marta i Kuba . Pozdrawiamy
2024-03-18
Bardzo miła obsługa, kontakt bez problemy, napisałam wieczorem, następnego dnia rano dostałam już odpowiedź, w innych miejscach na odpowiedź musiałam czekać kilka dni. Z narzeczonym wybraliśmy piosenkę, do której nie ma choreografii, ale dostaliśmy propozycję 3 do innych piosenek, które idealnie pasowały do naszego utworu
pixel