❤️ Zachwyć Gości swoim Pierwszym Tańcem PROSTA nauka KROK PO KROKU 💃
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tango jako idealny Pierwszy Taniec na Wesele?

2019-12-26
Tango jako idealny Pierwszy Taniec na Wesele?

Piosenka na Pierwszy Taniec


Pierwszy taniec może być wolny i spokojny jak klimat walca wiedeńskiego albo walca angielskiego, pierwszy taniec weselny może być też dynamiczny jak na przykład utwór, który śpiewa Zenek Martyniuk, albo na przykład disco samba, która porwie gości i zachęci ich do tupania nóżką, już podczas występu pary młodej. I jest jeszcze jedna kategoria Pierwszego Tańca, który jest wyjątkowy a mianowicie jest to Tango. My umieściliśmy tango w kategorii energiczny, dlatego że jest to taniec, w którym dużo się dzieje i który z pewnością zrobi wrażenie na gościach.  Jest to taniec, w którym czasem coś się tańczy wolniej, czasem coś się tańczy szybciej, bardzo charakterystyczne dla tego tańca są kontrasty i głębokie spojrzenia w oczy partnerów. Jest to taniec zarówno sensualny jak i elegancki. Tango na Pierwszy Taniec, Por una Cabeza

Czy tango to dobry pomysł  na Pierwszy Taniec? Moim zdaniem idealny. Tango to taniec, który jest o miłości, o zakochaniu, o namiętności o pasji, o kłótni kochanków, o uczuciach. Jak widzicie ma w sobie dużą dozę emocji, tych radosnych ale i tych smutnych . I to wszystko właśnie w połączeniu sprawia, że tango na pierwszy taniec weselny jest tak fascynujące i jest idealnym wyborem.

Już nie raz przygotowywaliśmy tango jako pierwszy taniec na wesele i bardzo często okazywało się, że przyszła Panna Młoda i Pan Młody kontynuowali swoją przygodę z tangiem, już po ślubie. To znaczy, że ten taniec tak bardzo im się spodobał, że znaleźli wspólną pasję i spędzają wspólnie czas na parkiecie tanecznym. Kolejny argument za tym, żeby zatańczyć tango argentyńskie w połączeniu z tangiem klasycznym, tańczonym na turniejach tańca towarzyskiego, czyli właśnie naszą propozycję tango na pierwszy taniec, to jego oryginalność, czyli fakt, że wciąż większość tańczy walca, który oczywiście jest piękny, ale bardziej namiętny klimat pierwszego tańca z pewnością zaskoczy i zachwyci gości weselnych. 

 

Tango można zatańczyć w sukni ślubnej ale pewnie fajny efekt jest kiedy Panna Młoda zmienia swoją suknię ślubną i przebiera się w coś bardziej zwiewnego, może też mieć buty do tańca. 

Zapach kobiety, czyli klasyka filmu

Wybraliśmy utwór Por Una Cabeza - Carlos Gardel z filmu „ Zapach kobiety”. Myślę, że chyba każdy kto zna klasykę kina albo chociaż kojarzy poniższe zdjęcie, będzie znał tę muzykę. 

 

 

Dla przypomnienia jest to kultowa scena, w której grający niewidomego Al Pacino tańczy tango z Gabrielle Anwar, w taki sposób, że jest to taniec wykonany całym sercem i porywa widzów na całym świecie, myślę też, że ta scena miała ogromny wpływ na rozpopularyzowanie tanga na świecie i zainteresowanie nim każdego kto obejrzał ten film. 


Krótka historia tango

A skąd wogóle tango, dlaczego jest to taniec inny niż wszystkie? Historia nie jest bardzo odległa, bo tango narodziło się w Argentynie w początkach XIX wieku. Z ciekawostek początkowo tańczone było w podrzędnych lokalach ze względu na swój erotyczny charakter, dopiero później tango zaczęło się rozprzestrzeniać. Charakterystyczną cechą tego tańca jest też improwizacja, wystarczy znać parę podstawowych kroków a następnie przeplatać je ze sobą. Partner prowadzi, a partnerka musi być czujna i odpowiadać na propozycje partnera, oczywiście za pomocą swojego ciała i kolejnych kroków. To, co potwierdza wyjątkowość tańca i muzyki tango to fakt, żę Tango stanowi część światowego niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości i w 2009 roku zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Czy to nie jest niesamowite? 

Czy tańcząc tango Para Młoda zaskoczy gości?

Mom zdaniem zdecydowanie, ale jak zawsze pamiętajcie, żeby rozpocząć przygotowania do pierwszego tańca odpowiednio wcześnie. Żeby tango było pięknie zatańczone wykonywane ruchy muszą być pewne i zdecydowane, a to będzie możliwe tylko dzięki wyćwiczeniu kroków oraz wczuciu się w rytm muzyki.  

Gorąco trzymam za Was kciuki !
Paulina Janicka

Polecane

Tango Por una Cabeza - Carlos Gardel (Zapach Kobiety) - Kurs Tańca

Tango Por una Cabeza - Carlos Gardel (Zapach Kobiety) - Kurs Tańca

Cena regularna: 150,00 PLN brutto120,00 PLN brutto
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 385 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-25
Wysyłka natychmiast po opłaceniu. Mylące komunikaty odliczające koniec promocji (po co dawac te komnuikaty skoro po zakończeniu "promocji" jest nowe odliczanie?)
2024-03-14
Jesteśmy bardzo zadowoleni
pixel