❤️ Zachwyć Gości swoim Pierwszym Tańcem PROSTA nauka KROK PO KROKU 💃
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pierwszy Taniec w Dzień Dobry TVN

2020-01-19
Pierwszy Taniec w Dzień Dobry TVN
Pierwszym Tańcem zajmujemy się już od 6 lat, chociaż gdybyśmy mieli powiedzieć ile czasu trwa nasza przygoda z tańcem to byłoby to już ponad lat 20 ! :) Nieskromnie mówiąc na swoim koncie mamy już setki nauczonych par. Setki przygotowanych Pierwszych Tańców i ogromne doświadczenie. Zarówno w tym co się najlepiej sprawdza podczas wystepów Par Młodych, jak i w tym jak poradzić sobie z przypadkami, które na tzw. Dzień Dobry mówią:" Cześć, mam dwie lewe nogi. Da się coś z tym zrobić?"

Ostatnio Mieliśmy ogromną przyjemność powiedzieć  kilka słów w programie Dzień Dobry TVN, właśnie na nasz ulubiony temat, czyli temat pierwszego tańca weselnego. Towarzyszyły nam nasze cudowne Pary Młode, wśród których jedna, czyli Kinga i Arek są już po ślubie, a druga para czyli Agnieszka i Krystian są jeszcze przed. Obie pary pięknie się prezentowały i opowiedziały widzom o tym jakie przeżycia towarzyszyły podczas przygotowań do ślubu oraz jakie mają oczekiwania będąc jeszcze przez swoją uroczystością. Mnie najbardziej ucieszył fakt, że jak zadzowniłam do moich par, to wogóle bez zawahania od razu się zgodzili na to, żeby do mnie przyjść i powiedzieć parę słów o naszej współpracy i swoim wymarzonym pierwszym tańcu. Agnieszka i Krystian nawet zawirowali w swoim pierwszym tańcu i zaprezentowali swoje umiejętności po pierwszej wspólnej lekcji tańca. Ja byłam zachwycona :) Bardzo Wam dziękuję! Byliście wspaniali. A poniżej wklejam kilka słów dotyczących pierwszego tańca w nadchodzącym sezonie ślubnym.
Trendy ślubne w Pierwszym Tańcu na 2020 rok
1. Klasyka rządzi.
Z pewnością to co będzie królować na parkiecie w tym sezonie ślubnym to klasyka, czyli wszystkie walce, walc angielski, walc wiedeński. Jest to taki rodzaj tańca, w którym każdy dobrze się prezentuje. Taniec jest dość łatwy, więc nauczenie się go nie jest bardzo skomplikowane i nauka przebiega dość szybko. Wszędzie użyłam słowa dość bo oczywiście tempo nauki każdy powinien dostosować do siebie indywidualnie.

2. Połączenie utworów dynamicznych z utworami wolnymi.
Para młoda zaczyna swój taniec czymś klasycznym i eleganckim a następnie następuje zmiana w muzyce i pojawia się dynamiczny szybki utwór, do którego para tańczy salsę albo rock and rolla, albo disco-sambę. To jest super pomysł na zaskoczenie gości i spowodowanie, że będą zachwyceni taką odmianą i tym, że nie spodziewali się takiego zwrotu akcji.

3. Nauka Tańca przez internet.
Mega hitem tego sezonu jest właśnie Pierwszy Taniec Online, czyli nauka tańca przez internet. Uczysz się kiedy chcesz, gdzie chcesz i jak długo chcesz. Nie tracisz czasu na dojazdy i oszczędzasz, bo koszt jednego instruktażu jest dużo niższy niż klasyczny kurs tańca.
Wskazówki na Pierwszy taniec weselny

1. Nie zostawiajcie nauki tańca na ostatnią chwilę.
Dajcie sobie czas, żeby na spokojnie przyswoić wszystkie kroki. Jeżeli nigdy wcześniej nie tańczyliście, to dajcie sobie czas na przyswojenie nowych ruchów. Taniec jak każda inna umiejętność wymaga ćwiczeń i odpowiedniej ilości powtórzeń. Warto nie zostawiać nauki na 3 dni przed ślubem, bo wtedy pojawia się stres i może być tak, że tak krótko wyćwiczone kroki nie będą wyglądały tak płynnie i swobodnie jakbyście tego chcieli. Taniec w wykonaniu profesjonalistów wygląda łatwo i fakt, po kilku powtórzeniach danego ruchu, dana figura staje się przyjemna i prosta, ale początki mogą nie być łatwe. Nie zrażajcie się. Warto uzbroić się w cierpliwość i na spokojnie podejść do tematu.
Jeżeli czujecie potrzebę to zapiszcie się na zajęcia z instruktorem, ale jeżeli macie mało czasu, nie chcecie niepotrzebnie tracić godzin na dojazdy, stanie w korkach, albo po prostu wolicie ćwiczyć w swoim domowych zaciszu, to skorzystajcie z kursu tańca online. Włączacie filmik wtedy, kiedy chcecie i jak długo chcecie. Nikt Was nie pogania, wszystko robicie w swoim tempie. Tylko jeszcze raz powtarzam. Nie zostawiajcie nauki na ostatnią chwilę.

2. Ćwiczcie w strojach.
Oczywiście nie mam tutaj na myśli tego, że panna młoda zakłada swoją suknię ślubną, ale jeżeli masz w domu długą spódnicę, albo halkę od sukienki, to warto ją założyć i poćwiczyć obroty i unoszenia, właśnie w takim stroju. To co się zmienia, to właśnie fakt tego, że przy długiej sukni partner nie widzi nóg partnerki. Jeżeli taniec jest "niewytańczony" to partner może się pogubić. Warto też pamiętać, żeby podczas ćwiczeń trzymać dystans pomiędzy sobą, ponieważ zazwyczaj suknie ślubne są długie i ważne, żeby Panowie nie nadepnęli na spódnicę partnerki.
Panowie, powinni przetańczyć kilka razy taniec w marynrce, też oczywiście nie tej ślubnej, ale jakiejkolwiek, żeby zobaczyc jak wysoko mogą podnieść ręce, ustalić czy będą tańczyć w marynarce rozpiętej, czy zapiętej, czy wogóle bez.
Jak już mówimy o strojach, to warto też ćwiczyć w butach innych niż adidasy. Paniom polecam buty na obcasie, Panom pantofle. Oczywiście nie ma potrzeby zakładać od razu butów ślubnych, ale takie, które chociaż będą podobne do tych, które założycie podczas ceremonii i pierwszego tańca.

3. Próba generalna w miejscu przyjęcia weselnego.
Zazawyczaj pary młode są w miejscu przyjęcia weselnego w tygodniu poprzedzajacym uroczystość, albo dzień przed. To jest idealny moment, żeby wejść na parkiet, założyć docelowe buty, sprawdzić czy jest ślisko czy nie . Ważne, żeby ustalic skąd zacząć taniec, jak daleko się od siebie ustawić, gdzie kończą się obroty, w którą stronę wykonać wychylenie.
Zacznijcie od wprowadzenia powyższych wskazówek a jestem przekonana, że swoim Pierwszym Tańcem zachwycicie gości i nic Was nie zaskoczy. Powyższe uwagi stworzyłam na potrzeby programu Dzień Dobry TVN. Oczywiście wskazówek dotyczących wystepu jest znacznie więcej, więc zachęcam Was gorąco do zaglądania na naszą stronę oraz do śledzenia naszych portali społecznościowych, gdzie na bieżąco podpowiadamy co zrobić, żeby pięknie wypaść i nie bać się tego pierwszego tańca. Jeżeli macie do nas jeszcze jakieś pytania, to koniecznie napiszcie, postaramy się na wszystkie odpowiedzieć.Pozdrawiam Serdecznie

Paulina Janicka
Choreograf Tańca
Pierwszy Taniec Online team

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 385 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-22
Bardzo dobry i świetnie zrobiony kurs! Jestem bardzo zadowolony!
2024-03-18
Bardzo miła obsługa, kontakt bez problemy, napisałam wieczorem, następnego dnia rano dostałam już odpowiedź, w innych miejscach na odpowiedź musiałam czekać kilka dni. Z narzeczonym wybraliśmy piosenkę, do której nie ma choreografii, ale dostaliśmy propozycję 3 do innych piosenek, które idealnie pasowały do naszego utworu
pixel