❤️ Zachwyć Gości swoim Pierwszym Tańcem PROSTA nauka KROK PO KROKU 💃
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Muzeum Łazienki Królewskie i nasz walc Orient Express

2022-01-04
Muzeum Łazienki Królewskie i nasz walc Orient Express

Zacznę od tego, że Orient Express to nazwa luksusowego pociągu pasażerskiego, który kursował na trasie o długości 2880 km. Trasa wiodła z Paryża do Konstantynopola, czyli dzisiejszego Stambułu. Pomysłodawcą i założycielem był Belg Georges Nagelmackers. Pierwszy skład wyruszył 4 października 1883 roku. Był to pierwszy tak ekskluzywny i pełen przepychu pociąg, który łączyłby wspomnianą trasę.

Cała podróż trwała około 67 godzin. Pociąg rozwijał zawrotną (jak na tamte czasy) szybkość 80 km/h. Był to symbol komfortu i bogactwa. Luksusowe wagony sypialne i wagony restauracyjne słynące ze swej kuchni sprawiły, że pociągiem podróżowały osoby arystokratycznego pochodzenia, dyplomaci i ludzie biznesu.

Orient Express kursuje aż do dzisiaj. W między czasie, oczywiście przechodził metamorfozy i jego kursy były zawieszane, ale finalnie nadal można przejechać się tym luksusowym pociągiem. 

Fenomen Orient Expressu zainteresował pisarkę Agatę Christie, która napisała swoją książkę , umieszczając całą akcję właśnie w wagonach wspomnianego pociągu. Następnie kryminał autorki przeniesiono na duży ekran i w 2017 roku powstał film wyreżyserowany przez pięciokrotnie nominowanego do Oscara ( a także reżysera filmu o Harrym Potterze) Kennetha Branaga.

Nam spodobał się utwór, który występuje jako ścieżka dzwiękowa do filmu. Utwór jest piękny, lekki i przyjemny. W naszej choreografii wykorzystaliśmy krok podstawowy walca po tzw. Dużym kole, dodatkowo pojawia się wychylenie oraz różne przejścia idealnie wpasowujące się w klimat i akcenty muzyczne. Choreografia jest dość dynamiczna, ale jestem przekonana, że każda przyszła Para Młoda, która przygotowuje się do swojego pierwszego tańca i która zacznie swoje przygotowania na kilkanaście tygodni przed, bez problemu sobie poradzi. Z pewnością kluczem do sukcesu podczas nauki tańca jest wielokrotne powtarzanie małych fragmentów, a następnie łączenie ich w całość. To pozwoli na łatwiejsze przyswojenie wiedzy. 

Miejsce, które widzicie na filmie to jedno z najpiękniejszych miejsc w Warszawie, czyli Sala Balowa należąca do Muzeum Łazienki Królewskie. Łazienki były kiedyś letnią rezydencją ostatniego Króla Polski Stanisława Augusta. Sala zachwyca swoim pięknem i niepowtarzalnym klimatem.

Bardzo ważną informacją jest to, że istnieje możliwość zorganizowania swojego ślubu właśnie na terenie Muzeum. Miejsc jest kilka, więc jeśli ktoś z Was byłby zainteresowany uroczystością w tak zaszczytnym miejscu z zachowaniem wszelkich zasad niezbędnych do organizacji i przeprowadzenia uroczystości zaślubin w innym miejscu niż na przykład Urząd Stanu Cywilnego, to zachęcam Was gorąco do kontaktu z Muzeum. Poniżej znajdziecie namiar do osoby, z którą można się kontaktować w tej sprawie. 

Serdecznie polecam Wam zapoznanie się z ofertą Muzeum Łazienki Królewskie, ponieważ zarówno przepiękne ogrody znajdujące się na terenie Muzeum jak i poszczególne budynki, po prostu zachwycają i niosą ze sobą ciekawą historię, którą warto poznać.

Jeżeli chcielibyście wiedzieć więcej na temat organizacji ślubu w Łazienkach Królewskich to zachęcamy Was do kontaktu z Panią Martą Matusiak (+48) 504 234 785 Marta.matusiak@lazienki-krolewskie.pl

Strona oficjalna Łazienek Królewskich: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl

Polecane

The Orient Express Waltzer -  Kurs Tańca

The Orient Express Waltzer - Kurs Tańca

Cena regularna: 150,00 PLN brutto119,00 PLN brutto
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 380 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-24
Miło jest uczyć się od pary , która wkłada całe serce w to co robi ! Każda wasza rada jest cenna i trafiona ! Nie możemy się doczekać naszego Pięknego Dnia 01.06.2024 :) Marta i Kuba . Pozdrawiamy
2024-04-09
Polecam!
pixel