❤️ Zachwyć Gości swoim Pierwszym Tańcem PROSTA nauka KROK PO KROKU 💃
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

A Whole New World - Oskar, Złoty Glob, Nagroda Grammy - Najlepsza piosenka napisana specjalnie dla filmu kinowego !

2021-11-23
A Whole New World - Oskar, Złoty Glob, Nagroda Grammy - Najlepsza piosenka napisana specjalnie dla filmu kinowego !

Oskar, Złoty Glob, Nagroda Grammy - Najlepsza piosenka napisana specjalnie dla filmu kinowego !

Czy wiesz, że utwór „A Whole New World „ w wykonaniu Peabo Bryson i Regina Belle, otrzymał takie wyróżnienia jak Oscar , statuetka Złoty Glob oraz nagroda Grammy za najlepszą piosenkę napisaną dla filmu kinowego. Dodatkowo Oskar został przyznany za całokształt kompozycji muzycznych stworzonych na potrzeby filmu „Aladyn”.

Jak widzicie „A Whole New World” to szczególny utwór doceniony przez krytyków i publiczność na całym świecie i nie ma się co dziwić, bo ta kompozycja jest przepiękna ! Utwór został stworzony specjalnie na potrzebny filmu Disneya. Film jest swobodną adaptacją historii o Aladynie z Księgi tysiąca i jednej nocy.

Czy wogóle jest na świecie ktoś, kto nie zna historii o magicznej lampie zamieszkiwanej przez potężnego, spełniającego życzenia dżina, o Alladynie, który jest biednym chłopcem, pragnącym zostać księciem i o księżniczce, która może poślubić tylko równego sobie statusem mężczyznę. Oczywiście w bajce pojawia się także motyw złej postaci, czyli Dżafara, który próbuje zrobić wszystko by Dżasmina nie poślubiła Alladyna…. To Disney… więc zapewne domyślacie się jak kończy się ta bajka… :)

Jeżeli ktoś jeszcze nie widział tej bajki lub już jej po prostu nie pamięta, to polecamy Wam gorąco obejrzeć produkcje Disneya, zarówno animowaną z 1993 roku jak i najnowszą z 2019 roku w której udział wzięli aktorzy.

Przygotowując się do wykonania choreografii do utworu „A Whole New World” zależało nam na tym, żeby jak najbardziej oddać charakter piosenki i żeby jak najbardziej nawiązać do postaci bajkowych. Stąd właśnie pomysł na suknię w kolorze przypominającym tę, którą miała księżniczka Dżasmina i ubranie męskie w stylu „cały na biało”, jak książę Ali. Jak się przyjrzycie to zobaczycie na kołnierzyku i na mankietach koszuli Pawła złote aplikacje, które mają nawiązywać do książęcego charakteru :)))) . Link do choreografii -> Kurs Tańca "A Whole New World"

 Taniec Księcia i Księżniczki nie mógł odbyć się w innym miejscu niż przepiękne królewskie miejsce, dlatego właśnie, zdecydowaliśmy się wykonać tę choreografię w jednym z obiektów Muzeum Łazienki Królewskie, czyli w Sali Balowej znajdującej się w Pałacu na Wyspie.

 

Jak już pewnie wiecie Pałac na Wyspie był letnią rezydencją ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta. Obecnie obiekt jest uznany za jeden z najcenniejszych polskich zabytków w stylu klasycystycznym. Mówi się, że cały kompleks Łazienki Królewskie, czyli piękne ogrody i wspaniałe przestrzenie historyczne, są oazą spokoju i miejscem gdzie można oderwać się od zgiełku stolicy. Oczywiście nie tylko, bo dla każdej przyszłej Pary Młodej, która chciałaby wziąć ślub w nadzwyczajnym miejscu, Muzeum Łazienki Królewskie będą przestrzenią, która zachwyci wszystkich gości i będzie idealną alternatywą dla Urzędu Stanu Cywilnego. 

Lokalizacji, w których można powiedzieć sobie „Tak” jest kilka i każda jest wyjątkowa na swój sposób. To co naszym zdaniem jest jednak bardzo ważne, to to, że w każdej przestrzeni zapewnione jest godne miejsce do przeprowadzenia ceremonii ślubnej, spełniając przy tym wszelkie wymagania urzędników. Jest to niezwykle istotne, bo podczas planowania swojej uroczystości nie będziecie się martwić czy Urzędnik Stanu Cywilnego, wychodząc poza obszar Urzędu Stanu Cywilnego, wyrazi zgodę na udzielenie Wam ślubu, czy też nie. Ceremonie mogą być organizowane niezależnie od pory roku. Wnętrza Łazienek Królewskich są przepiękne i jestem przekonana, że swoją elegancją i oszałamiająco pięknym klimatem sprawią, że Wasi goście nie będą mogli od nich oderwać oczu, a dodatkowo wspomnienia z tego dnia na długo zostaną w pamięci wszystkich zgromadzonych.

 Z ciekawostek w listopadzie działa akcja "Darmowy listopad", podczas której od 3 do 30 listopada 2021 r. można bezpłatnie zwiedzać Muzeum Łazienki Królewskie. Wolny wstęp obowiązuje na wszystkie wystawy stałe i czasowe. W szczególności polecamy wystawę "Splendor Władzy. Wettynowie na tronie Rzeczypospolitej", która zachwyci Was niezwykłymi zabytkami z kolekcji drezdeńskich i polskich.

Jeżeli chcielibyście wiedzieć więcej na temat organizacji ślubu w Łazienkach Królewskich to zachęcamy Was do kontaktu z Panią Martą Matusiak(+48) 504 234 785 Marta.matusiak@lazienki-krolewskie.pl

Strona oficjalna Łazienek Królewskich: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 385 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-24
Miło jest uczyć się od pary , która wkłada całe serce w to co robi ! Każda wasza rada jest cenna i trafiona ! Nie możemy się doczekać naszego Pięknego Dnia 01.06.2024 :) Marta i Kuba . Pozdrawiamy
2024-03-18
Bardzo miła obsługa, kontakt bez problemy, napisałam wieczorem, następnego dnia rano dostałam już odpowiedź, w innych miejscach na odpowiedź musiałam czekać kilka dni. Z narzeczonym wybraliśmy piosenkę, do której nie ma choreografii, ale dostaliśmy propozycję 3 do innych piosenek, które idealnie pasowały do naszego utworu
pixel